Haber

Kemal Kılıçdaroğlu Kars’ta: “Demokrasinin Önündeki En Büyük Engel, Kayyum Uygulamasına Son Vereceğiz”

Millet İttifakıCumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, karsvatandaşlara sesleniyor” kars Düşünce ve ifade özgürlüğü dahil bu ülkenin her toprağına demokrasi getireceğiz. Barışı getireceğiz. Barışı getireceğiz. En önemlisi de demokrasinin önündeki en büyük engel olan kayyum uygulamasına son vereceğiz” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte karsKılıçdaroğlu’nda düzenlenen Millet Buluşması’na katıldı, karsvatandaşlara seslenerek şunları söyledi:

“Birlikte yaşamayı, birbirimize saygı duymayı, kimseyi kimliğinden dolayı ötekileştirmemeyi, herkesin inancına ve yaşam tarzına saygı duymayı, ayrım gözetmeksizin insanı insan olarak kabul etmeyi ve onlara hizmet etmeyi temel ilke olarak benimsedim ve bunu adalet içinde yerine getireceğim. Sözüm sana sözüm..

Sarıkamış Başköy’den vatandaşlar selam gönderdi. ‘Merhaba’ diyorlar. Kılıçdaroğlu’ndan bir ricamız var. Köyümüzün kanalizasyonu yok. Kılıçdaroğlu’na benziyor mu?’. Kılıçdaroğlu söz verdiği zaman mutlaka yerine getirir. Bundan emin olmanı istiyorum. Hepinizin huzurunda Başköylü kardeşlerime en içten selam ve saygılarımı gönderiyorum.

Olağanüstü güzellikte, muhteşem bir tarihe sahip Serhat şehri kars varız. Huzurunuz içindeyim. Hepsi bu sınır şehrinden türkiyeBen de size yürekten inandığım için selam ve selamlarımı gönderiyorum. türkiyede kars Kaderini birlikte değiştireceğiz. Bakın son 5 yıla göre geliriniz azaldı mı? Hayat pahalılığı son 5 yıla göre arttı mı? Markete gidemezsin, sorunların var. 5, 10, 15 yıldır sorunlarımızı çözemiyorlarsa, bizi adeta düşmanlaştırdılarsa, o zaman bizim yapabileceğimiz bir şey var; Değişmek. Değişimden daha hoş bir şey yoktur. Hükümeti değiştireceğiz. Daha ahlaklı, saf ve hoş bir yönetim getirmek hepimizin ortak görevidir.

kars Şanlı bir geçmişi olduğunu söyledim. genç nüfus karsdaha fazla ama kars stadyumu yoktur. Neden? Neden düzgün bir stadyumu yok? kars ‘ile ilgili? Olmak zorunda mı? Olmalı. gençler burada spor yapacak mı? Evet, egzersiz yapmasına izin verin. Bu nedenle özellikle küçük kardeşlerime seslenmek istiyorum; Bulunduğunuz şehirde hem iş bulmalı hem de huzur içinde yaşamalısınız. Şehrinize; Emek harcayarak büyümeye, gelişmeye katkıda bulunmalısınız. bir sözüm var; Erzurum dahil. kars, Iğdır, Ardahan bu bölge özeldir. ekonomi Bölge ilan edeceğiz. Bu alanda göreceksiniz. Gelişimin nasıl olacağını göreceksiniz. Üretimin nasıl olacağını göreceksiniz. Fabrikaların nasıl üretim yaptığını göreceksiniz. Ortadoğu ve Kafkasların ihtiyacı tarım ürünlerine dayalı olarak 25 milyar dolar. Bu alandaki pazar 25 milyar dolar. 25 milyar dolarlık zenginlikten bu bölgenin nasıl pay aldığını göreceksiniz.

Özelleştirmeler yapıldı, bazı fabrikalar kapatıldı. Şeker fabrikasını satmalı mı satmamalı mı? Düşünüyorlar. ifade edeyim. Hiçbir fabrika satılmayacak. Bunu bilmeni istiyorum. kars Türkiye’yi özel ekonomik bölge ilan edeceğiz. Allah’ın izniyle kars geliştireceğiz. Ardahan’ı geliştireceğiz. Bu bölgeye barışı getireceğiz. Burayı herkesin kazandığı, ürettiği ve çalıştığı bir bölge haline getireceğiz. Burayı değerli bir merkez haline getireceğiz.

“O MUTLULUĞU KALDIRACAĞIM”

Sevgili gençler; Sorunlarınızı ve düşüncelerinizi çok iyi biliyorum. Sınava gir ve kazan, sözlüde elendiğini biliyorum. O ucubeyi ortadan kaldıracağım. Sözüm sözümdür; O ucubeyi ortadan kaldıracağım. Sınava girip kazanacaksınız, sözle sınav olmayacak ve atanacaksınız. Devlette liyakati temin edip işi ehli olana vereceğiz. Bunu yaparsan devlet yapmış, büyümüş olursun. Devlette adaleti siz sağlarsınız.

“DEMOKRASİNİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL, VAHİT UYGULAMASINA SON VERECEĞİZ”

Bu ülkeye, bu ülkenin Kars dahil her toprağına da demokrasi getireceğiz. İfade özgürlüğünü getireceğiz. Barışı getireceğiz. Barışı getireceğiz. En önemlisi de demokrasinin önündeki en büyük engel olan kayyum uygulamasına son vereceğiz.

Arkadaşlarımla Ardahan’daydık. Ardahan’da konuşurken sağdan sola soruyorlar ‘Nasıl memnun musunuz?’ Emekli kardeşlerimden bazıları ‘Kılıçdaroğlu geldi iyiydi ama 15 bin liradan hiç bahsetmedi’ dediler. Ondan öylece vazgeçti mi?’. vazgeçer miyim? Ağzımdan çıkan bir söz mutlaka gerçekleşecektir. Emekli kardeşlerim üzülmeyin. Emekli kardeşlerim 2015 yılından bu yana Ramazan ve Kurban Bayramlarında tüm emeklilere en az bir aylık maaşlarının ikramiye olarak verilmesini talep ve savundum. Vermediler, az verdiler. Baz fiyatın biraz altında. ‘Emeklilikte zam yaptık’ diyorlar. Adalet, adalet. Bir kişinin emekli olması ne anlama gelir? Kişi emekli olunca ‘Çalıştım, ürettim, çok çalıştım, sigorta primimi ödedim. Şimdi bana insanca yaşamam için bir ay verin. İşte emeklilik budur. Bu emekli maaşını artık emekliye vermiyorsunuz, büyük dertleri var. ‘Ramazan ve Kurban Bayramı’na torunları, çocukları gelecek, çocukları el öpecek, asgari ücret kadar ikramiye verin’ dedim. Yapmadılar. Artık değiller. 14’ünde sandık başına gideceksiniz. Oyununuzu kullanacaksınız. Demokrasi getireceksin. Kemal Bey’i cumhurbaşkanı seçeceksiniz. Kurban Bayramı’nda bankaya gideceksiniz, Kurban Bayramı’nda bankada 15 bin liralık ikramiye göreceksiniz. Annenizin ak sütü kadar helal para çekip bayramda harcayacaksınız. Emekli olunca kim kazanır? Emekliye para verince emekli kazanıyor. Emekliye para verince esnaf kazanıyor, esnafın yüzü gülüyor. İnsan huzur içindedir. ‘Devlet benim devletim, devlet bana sahip çıktı’ deniyor. ‘Ödediğim primlerin karşılığını alıyorum’ deniyor. Bu nedenle havadan para vermiyoruz. Çalıştığı yıllar türkiye Büyümesinin, gelişmesinin ve emeğinin hakkını ona veriyoruz. Başka bir şey yapmıyoruz. Herkesin hakkını ve kanunlarını teslim ederseniz bu ülkede adalet vardır. Adaleti getireceğiz. Herkes için adaleti getireceğiz.

“M. KEMAL BENİM BİR SÖZÜM VAR”

Atama bekleyen öğretmen arkadaşlarım; Görev bekliyorsun, üniversite bekliyorsun, bekliyorsun, yapmıyorlar. Yeterli randevu vermiyorlar. Bende onlar için Kemal Bey’in sözleri var. Cumhuriyetin 100. yılında 100 bin öğretmen ataması yapacağız. Bütün köy okullarını açacağım. Köylerde öğretmen ve veterinerler olacak. Köylerde ziraat teknikerleri ve ziraat mühendisleri bulunacak. Köylerde tabii ki imamlar olacak. Köyün rengini değiştireceğiz. Köyün havasını değiştireceğiz. Veteriner hekim köyde hayvancılıkla uğraşıyorsa işçiye de üreticiye de hizmet etmiş olur. Hayvanları aşılayacak. Tarımla uğraşıyorsa toprak analizi yapar. Hangi üründen ne kadar kar ve gelir elde edileceği; Bütün bunların hesabı sorulacak. Bu vesileyle herkesin kazandığı, kimsenin kaybetmediği güzel bir Türkiye inşa edeceğiz. Köylüyü, çiftçiyi, üreticiyi toprağa küsmeyeceksiniz. Toprağı incitirsen dışarıdan alırsın.

“PARASI BEŞ ALANA GİDİYOR”

Bakmak; dışarıdan saman, et, canlı hayvan alıyorlar. Yiyecekleri dışarıdan alıyorlar. İlaçları dışarıdan alıyorlar. Fasulyeyi dışarıdan alıyorlar. Dışarıdan nohut ve mercimek alıyorlar. Bu aşamayı bitireceğim. Doları orada veriyorlar, çocuklarımız burada aç yatıyor. Bu tabloyu değiştireceğiz. Üreten bir Türkiye, büyüyen bir Türkiye, güçlü bir Türkiye, herkesin kazandığı bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Buna söz veriyorum. Elin’in oğlu kazanacak, biz kazanacağız. Elin’in oğluna para vereceğimize kendi insanımıza vereceğiz. Merak etme. Bunu söylediğimde ‘Parayı nereden bulacaksınız?’ diyorlar. Türkiye zengin bir ülke. Gang of Five’a gelince para var, emekliliğe gelince para yok. Gang of Five’a gelince dolar ve euro var, çiftçiye ve üreticiye gelince para yok. Onu nerede bulacaksın? 27.5 yıl devlette kaldım. 27.5 yıl bütçe nasıl yapılır, nasıl tasarruf yapılır, ekonomi nasıl yönetilir… 27.5 yıl çok başbakanla çalıştım, böylesini görmedim. Saraylarda oturdular, saraylarda ‘Burada herkesin karnı tok, o zaman Türkiye’de herkesin karnı tok’ diyorlar. Halkın içinde ayrıldılar. Temelde bilmiyorlar. Saraydakilerle ne yapacağımı çok iyi biliyorum. Hep birlikte emekli edeceğiz, hep birlikte göndereceğiz.

“ONLAR KAZANACAK BİZ KAZANACAĞIZ”

Kemal Bey’in gideceği yer Çankaya’dır. Sizlerin sayesinde, oylarınızla Çankaya’ya gidecek. Devleti mütevazi bir insan gibi savurganlık yapmadan, haksız hukuksuz, adaletsiz, hak yemeden yöneteceğiz. Bu şekilde devlet yüceltilir ve devlete adalet ve ahlak hakim olur. Beş kişilik çetelerle mücadele edeceğim. Uyuşturucu baronlarıyla da çaba sarf edeceğim. Üzülmeyin; Küçük çocuklarımızı zehirleyen uyuşturucu baronlarıyla da uğraşacağım. Sınır ticaretini yaygınlaştırıp geliştireceğiz. Onlar kazanacak, biz de kazanacağız.

“SEVGİLİ ANNELER, SİZE BİR SÖZÜM VAR”

Türkiye güçlü bir ülke. Türkiye güzel bir ülke. Kars bunun en güzel örneğidir. Birçok farklı kimlikten kardeşimiz var. Hepimiz barış içinde yaşıyoruz. Hepimiz mutluluk içinde yaşıyoruz. Bu keyfi tüm Türkiye’ye yayacağız. Türkiye’de herkes huzur içinde yaşayacak. Her anne baba çocuğunu güler yüzle okula gönderir. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmesine asla izin vermeyeceğim. Sevgili anneler; Benim de sana bir sözüm var. Unutma, sana altın bir sözüm var. Aile Yardım Sigortası’nda geliri olmayan ve geliri taban fiyatın altında olan her aileye banka hesabı açacağız. Bayan gidip bankadan parasını çekecek. Sağ elin verdiğini sol el görmez. Esenlikle alacak ve çocuklarına yiyecek sağlayacak. Aile hekiminin olduğu her yerde bire bir sosyal hizmet görevlisi de olacaktır. Türkiye coğrafyasında 20 bine yakın sosyal hizmet uzmanı bu ailelerle buluşacak. Geliri var mı yok mu diyecekler. Kiralık mı değil mi? Kaç çocuk okula gidiyor? Çocukların durumu nedir?’. Bütün bunlar hesaplanacak. Ailenin geçime ihtiyacı varsa devlet onun teminatı olur. Devlet ona götürüp ‘Sana bir paket vereceğim, sen bana oy ver’ dedi. Biz bunu kabul etmiyoruz, inancımız da kabul etmiyor. Sağ elin verdiğini sol el görmez. Ek Aile Sigortası ile sosyal devlet tüm kadınların güvencesi olacak. Çocuğunuzu okula gönderirken ‘Kutuya ne koyayım’ diye düşünmeyeceksiniz. Çünkü çocuğunuz okula gittiğinde suyunu, sütünü ve mamasını okuldaki diğer akranlarıyla birlikte yiyecektir. Memnun kalacak ve huzur içinde eve dönecek. Bundan emin ol.

“BU SAATTEN SONRA HİÇBİR ŞEY YAPAMAZLAR”

Size söylüyorum, bu Beşli Çetelerin yapacak çok şeyi var. Hepsini alacağım, sana vereceğim. Merak etme. Herkese açık platform mühendisleri var, onlar da selam gönderiyor. ‘Sen ne yapardın? Kılıçdaroğlu söylesin. Doktor, hakim ve savcıların maaşları arttı. Eskiden hepimiz aynı maaşı alırdık. Şimdi bizimki yerde sürünüyor. Onlara söylersen, hemen yapmaya çalışırlar’. Bu saatten sonra bir şey yapamazlar. Kemal Bey gelince hepsini ben hallederim. Merak etme.

“EN BÜYÜK ÖZELLİĞİM; ÇOK BÜYÜK BİR HAK YEMİYORUM”

Benim para ve pullarla işim olmaz. Siyasete girdiğim gün ‘Bu benim servetim’ diyerek bütün mal varlığımı açıkladım. En büyük özelliğim; İnsan haklarını yemem, haram yemem. Oy kullansın ya da vermesin her insana saygım var. Başımda herkesin yeri ayrı. Biz Millet İttifakı olarak ortadayız. Sandığa gidin, oyunuzu kullanın. Türkiye’nin kaderini değiştirelim. Türkiye’nin zenginliğini adil paylaşalım.

Birlikte barış içinde, barış içinde yaşayacağız. Demokrasi ve barış içinde bir Türkiye’yi hep birlikte yükselteceğiz. Kimseyi ayırt etmeden; Hiç kimsenin kimliğini, yaşam tarzını, inancını sorgulamadan bayrağımızın altında hep birlikte barış içinde yaşayacağız. Buna söz veriyorum. Sözüm sana Kars, yapacağım.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

anamurhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort